شناسه خبر: 81650
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۹ تير، ساعت 17:25

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی،مرتضی لطفی عضو هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی با حضور در محل معاونت فرهنگی و اجتماعی در نشستی صمیمی با مدیران و مشاوران این معاونت بر امیدواری بر توسعه نگرش فرهنگی در مجموعه سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد.
وی با اشاره به موضوع زیرساخت‌های توسعه کشور اظهار داشت: بدون تردید در جامعه ایرانی به دلیل وجود ارزشهای اسلامی و ایرانی، فرهنگ زیرساخت مناسبی برای توسعه کشور است.
لطفی با تأکید بر ضعف نگرش مثبت فرهنگی در بین مدیران و پرسنل تأمین اجتماعی افزود: بخشی از مشکل نبود نگرش مثبت فرهنگی در تأمین اجتماعی مربوط به افزایش مشغله‌های حاشیه‌ای واحدهای مرتبط فرهنگی ارتباطی است. به نظر می‌رسد برخی واحدها آن قدر به موضوع پاسخگویی به مخاطبان و شرکای اجتماعی مشغول شده‌اند که از وظایف تخصصی در توسعه فرهنگ بیمه‌ای غفلت کرده‌اند. از طرفی به نظر می‌رسد قبل از اینکه بخواهیم فرهنگ مخاطبانمان را نسبت به مسائل بیمه‌ای تغییر دهیم ابتدا باید برای فراگیر کردن نگرش مثبت در بین همکاران خودمان برنامه‌ریزی کنیم.
عضو هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: در بحث اختصاص اعتبارات ناکافی به برنامه‌های ادارات کل زیرمجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی معتقدم یا دفاع خوبی از سوی ارائه دهندگان صورت
نمی‌پذیرد و یا برنامه‌های تدوین شده ظرفیت خوبی را برای تخصیص اعتبار لازم ندارد. البته شاید جمع اعضای هیأت مدیره سازمان هم باید اهتمام و پشتیبانی بیشتری نسبت به مسائل، مشکلات و برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی داشته باشند که در همین ارتباط تلاش خواهیم کرد جلسات بیشتری با مسئولان و مدیران حوزه فرهنگی سازمان داشته باشیم. 
لطفی درباره موضوع مجزا بودن محل استقرار معاونت فرهنگی و اجتماعی از بدنه اصلی این سازمان اظهار داشت: نبود فیزیک معاونت فرهنگی و اجتماعی در میان بدنه اصلی ستاد مرکز خود یکی از مشکلاتی است که نوع ارتباط سایر واحدهای ستادی با این معاونت را دچار اختلال کرده است. شاید اگر این مجموعه در دل ساختمان مرکزی سازمان فعالیت می‌کرد نوع برخوردها و نگرش‌ها نسبت به فعالیت این معاونت مثبت تر از امروز
می‌شد.
این عضو هیأت مدیره تأمین اجتماعی در خصوص اصلاح چارت تشکیلاتی مورد نیاز معاونت فرهنگی و اجتماعی گفت: توقف فعالیت‌های فرهنگی از سال 88 تا اواخر سال 92 باعث گسست فرهنگی، اجتماعی، اداری و تشکیلاتی این مجموعه شده و به طور طبیعی این مجموعه آسیب‌هایی دیده که باید به مرور و با تلاش و همت مسئولان این معضلات و مشکلات رفع شود.
لطفی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز امیدواری کرد با توجه به انتخاب دکتر سالاری به عنوان مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و با عنایت به نوع نگاه و نگرش مثبت وی به فعالیت‌های فرهنگی شاهد فراگیری و توسعه اقدامات فرهنگی و اجتماعی در مجوعه سازمان تأمین اجتماعی باشیم.
در این نشست دکتر محمدرضا جعفریان معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نیز با اشاره ضرورت سیاستگذاری واحد فرهنگی و رسانه‌ای در سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: با توجه به پراکندگی اقدامات و برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای در سازمان به نظر می‌رسد تعیین متولی واحد فرهنگی و رسانه‌ای از ضروریت‌های جدی سازمان است.
وی افزود: نبود سیاستگذاری واحد فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای از سال‌های گذشته تاکنون باعث تضعیف بخش‌های مختلف حوزه فرهنگی و اجتماعی شده است به عنوان مثال اگر در سازمان فعالیت‌های مطبوعاتی و رسانه‌ای سازمان متمرکز و دارای سیاستگذاری واحد می‌بود اکنون نباید شاهد توسعه شبکه‌های اجتماعی تک بعدی و یکسویه نگر به ویژه در حوزه فعالیت‌های تأمین اجتماعی باشیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اقدامات این معاونت را نیازمند پشتیبانی مسئولان ارشد سازمانی دانست و اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دارای تأثیرات وسیع اجتماعی و حتی اقتصادی هستند و این موضوع باید مورد توجه مسئولان بالادستی قرار گیرد. به عنوان مثال با اجرای طرح ارتقای سلامت سالمندان با برگزاری کارگاه‌های آموزشی علاوه بر آگاه‌سازی جامعه سالمندان و بازنشستگان در عمل باعث صرفه‌جویی هنگفتی در هزینه‌های درمانی شده‌ایم. همچنین با برگزاری کارگاه‌های آموزشی جلوگیری از حوادث ناشی از کار درصدی از حوادث ناشی از کار را کاهش داده‌ایم.
جعفریان افزود: اجرای طرح‌های فرهنگی و اجتماعی می‌تواند بخش زیادی از مشکلات سازمان را حل کند مثلاً با تلاش همکاران این مجموعه برای نخستین موفق شده‌ایم بدون هیچ هزینه‌ای 16 عنوان از مفاهیم تأمین اجتماعی را در 9 کتاب درسی جانمایی کنیم که در طول 50 سال گذشته بی‌نظیر بوده است ولی برای استفاده از مجله رشد دانش‌آموزی برای انتشار مفاهیم و محتوای تأمین اجتماعی نیازمند تأمین اعتبار هستیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی با اشاره به موضوع ضرورت توجه به اصلاح ساختار نیروی انسانی در سازمان خاطرنشان کرد: معاونت فرهنگی و اجتماعی نیازمند پشتیبانی در تغییر تشکیلات پرسنلی، سیاستگذاری واحد  در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای و حمایت همه جانبه از سوی مدیران ارشد است. 
در بخش دیگری از این نشست مدیران کل حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان، بیمه شدگان و بازنشستگان و همچنین مشاوران دکتر جعفریان به تشریح اقدامات و عملکردها و طرح پیشنهادها و انتقادهای خود پرداختند.
سعید حسینی مشاور اجرایی معاون فرهنگی و اجتماعی با تشریح اقدامات اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان و مستمری بگیران خواستار دائمی شدن تبصره‌های بودجه فرهنگی و اجتماعی و اهتمام هیأت مدیره سازمان به فعالیت‌های این معاونت شد. وی همچنین پیگیری و اجرایی شدن موضوع تدوین پیوست‌نگاری فرهنگی اقدامات واحدهای مختلف ستادی را درخواست کرد.
رضا معینی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌ها ضمن تشریح عملکرد این اداره کل پیشنهاد ایجاد اتاق فکر متمرکز در ستاد مرکز برای طراحی نقشه واحد و شیوه‌نامه‌های صحیح تقسیم کار را ارائه داد. وی همچنین خواستار ایجاد ردیف تشکیلاتی فرهنگی و اجتماعی در ادارات کل بیمه‌ای و مدیریت‌های درمان و واحدهای اجرایی استانها شد.
مجتبی موسوی مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان نیز بعد از تشریح عملکردهای این اداره کل خواستار متمرکز شدن سیاستگذاری‌های فرهنگی و اجتماعی و توسعه فعالیت‌های الکترونیکی و غیرحضوری و تغییر مثبت نگرش مدیران ارشد سازمان به اقدامات معاونت فرهنگی و اجتماعی شد.
ایمان بیوس رئیس مرکز ارتباطات مردمیCRM  نیز ضمن تشریح عملکرد واحد ارتباطات مردمی خواستار تجدید نظر در ساختار تشکیلاتی و شبانه‌روزی شدن این مرکز شد.
محمدمنصور عظیم‌زاده مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی نیز به تشریح مبحث تبصره‌های بودجه این معاونت پرداخت و خواستار توجه بیشتر هیأت مدیره سازمان نسبت به پیگیری مصوبات خود در حوزه فرهنگی و اجتماعی و تدوین ساختار و شیوه‌نامه اجرایی برای برخی از بندهای تبصره پنج بودجه این معاونت شد.
وی همچنین با اشاره به ضرورت فعالیت واحدهای ستادی در چارچوب برنامه راهبردی سازمان پیشنهاد کرد در بحث بررسی آسیب‌های اجتماعی مترتب بر پرسنل سازمان و تدوین سند حقوق شهروندی هیأت مدیره سازمان اهتمام و پیگیری بیشتری برای اختصاص انجام این امور به معاونت فرهنگی و اجتماعی انجام دهد.
محمدرضا قرائی مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی نیز در سخنانی خواستار استقرار مکان معاونت فرهنگی و اجتماعی در مجموعه ستاد مرکز و توجه به وضعیت نیروی انسانی سازمان از نظر رصد آسیب‌های اجتماعی شد.
در بخش پایانی این جلسه نیز افشین شیرزاده مشاور دیگر جعفریان ضمن تشریح وظایف عملکردی خود و فعالیت دبیرخانه شرکای اجتماعی سازمان گفت: از مهمترین اهداف و وظایف معاونت فرهنگی و اجتماعی برقراری ارتباط موثرو تعامل دوسویه با شرکای اجتماعی است از این رو و با توجه به اینکه تشکل‌های کارگری و بازنشستگی در خصوص نحوه ارایه خدمات حوزه درمان نظرات و پیشنهادهایی داشتند، کمیته درمان در کلیه استان‌ها با حضور نمایندگان تشکل‌های کارگری و بازنشستگی تشکیل شد.

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha