شناسه خبر: 81498
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ سه شنبه ۱۸ تير، ساعت 10:09
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال تدوین دستورالعمل جدید ارتقای سطح سواد سلامت مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی هستیم و می‌توانیم از ظرفیت سازمان نظام پرستاری برای اجرای بهتر این طرح در سطح کشور بهره ببریم.

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر محمدرضا جعفریان در دیدار با معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری کشور افزود: امسال بالغ بر 200 کارگاه آموزشی در حوزه ارتقای سطح سواد سلامت سالمندان در سطح کشور برگزار می‌کنیم.
وی در ادامه گفت: کارگاه‌های آموزشی به تناسب جمعیت هر استان‌ و تعداد شهرستان‌های آن برگزار می‌شود و طبق سنوات قبل از ظرفیت کانون‌های بازنشستگی کارکنان سازمان تأمین اجتماعی استفاده خواهد شد.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی افزود: باید از ظرفیت این کانون‌ها برای کاهش استفاده از داروهای غیرضرور و همچنین درمان‌های غیرضروری استفاده کنیم تا از هدر رفت منابع جلوگیری شود.
جعفریان در ادامه خاطرنشان کرد: در دهه پنجاه سن امید به زندگی 55 سال بود که امروز به دلیل ارتقای سطح بهداشت و درمان این سن به حدود 75 سال افزایش پیدا کرده است.
وی گفت این افزایش سن از طرفی مایه‌ی مسرت است و از سوی دیگر نباید فراموش کرد که سازمانهای بیمه‌گر با مشکل تامین منابع مالی مواجه شده‌اند. بنابراین باید براساس مطالعات و توصیه سازمان بین المللی ایسا نسبت به اصلاحات پارامتریک تا سال 1404 اقدام کرد چرا که در آن سال سازمان به نقطه سربه سری تعهدی خواهد رسید.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به شغل خطیر پرستاری تصریح کرد چنانچه شغل پرستاری سخت و زیان‌آور تلقی شود باید پیش از آن منابع مالی آن توسط نهادهای ذیربط و دولت فراهم شود.
وی افزود: باید شرایط محیط کار عاری از ضرر و زیان را برای شاغلین فراهم کرد تا حتی الامکان شغلی در زمره مشاغل سخت و زیان آور قرار نگیرد و البته نباید مردم تاوان کوتاهی ما در استاندارد کردن محیط کار را بپردازند. وی در ادامه خاطرنشان کرد باید نقاط ضعف قوانین احصاء شود تا از آسیب دیدن صندوقهای بیمه‌ای بویژه سازمان تامین اجتماعی جلوگیری شود.
جعفریان با اشاره به ضرورت توجه به حفظ منابع سازمان گفت: نباید شاهد باشیم که در یک روز از یک بیمار در چند مرکزدرمانی سازمان همزمان MRI و یا آزمایش مشابه بعمل آید.
معاون فرهنگی و اجتماعی تصریح کرد معاونت فرهنگی در حوزه پیشگیری ها به قصد کاهش هزینه‌های سر بار سازمان ورود کرده و با فرهنگ سازی در بین سالمندان و مستمری بگیران قصد جلوگیری از آسیب‌های احتمالی و هزینه های اضافی را دارد.
در ادامه این دیدار معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری کشور نیز ضمن اعلام آمادگی برای کمک به ارتقاء سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی گفت: این سازمان 142 دفتر در سراسر کشور دارد و می‌تواند همکاری خوبی با معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی داشته باشد.
دکتر کشفی افزود: سازمان نظام پرستاری کشور در 4 بخش اجتماعی، فرهنگی، دانشجویی و رفاهی خدماتی را به جامعه مخاطبین خود ارائه می گیرد.
وی گفت به عنوان نمونه فعالیتهایی با رویکرد داوطلبانه توسط 3000 عضو این سازمان در حوزه سلامت مردم و یا حوزه پایش سلامت مردم انجام می‌دهد . همچنین این سازمان ضمن همکاری با ارگان‌ها در مناسبت‌های مختلف به صورت داوطلبانه خدماتی را ارائه می‌کند.
کشفی همچنین یادآور شد این سازمان برای پرستاران در سراسر کشور مسابقات فرهنگی، ورزشی و قرآنی برگزار می‌کند که نزدیک به 1000 پرستار در این مسابقات شرکت می‌کنند، که این مسابقات برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این رشته برگزار می‌شود.
وی در پایان با اشاره به افتتاحیه بخش شتاب دهنده‌های این سازمان در 23 تیر سال جاری یادآور شد در حوزه استارت‌آپ‌ها ایده‌هایی به دستمان رسیده که پس از داوری از ایده‌های برگزیده حمایت به عمل خواهد آمد

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha