شناسه خبر: 81267
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۲ تير، ساعت 08:52
مسئولان و کارشناسان اداره کل کارفرمایان و سازمانهای معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در ادامه سلسله دیدارهای خود با اعضای هیأت مدیره تشکل ها، سازمانها و شرکت های بزرگ کارفرمایی و تولیدی کشور در قالب طرح مشاوره کارگاهی و با هدف توسعه تعاملات دوسویه ، فراگیر نمودن فرهنگ بیمه پردازی ، افزایش اطلاعات بیمه ای کارفرمایان و تقویت اصل سه جانبه گرایی با حضور در محل شرکت مهندسی تندیس پویه با مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره این شرکت دیدار و گفت و گو کردند .

در بخشی از این نشست صمیمی مهندس اسماعیل قره داغی قهرمانلو مدیرعامل شرکت مهندسی تندیس پویه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست هم اندیشی اظهار داشت: قبل از هرسخنی لازم می دانم از معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان و مدیریت اداره کل  امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان بخاطر اجرای چنین طرحی تشکر و قدر دانی کنم زیرا تعامل و ارتباط موثر با تشکل ها و انجمن های صنفی کارفرمایی با هدف آموزش کارفرمایان و آشنا ساختن آنان با قوانین و مقررات تأمین اجتماعی اقدام فرهنگی بسیار ارزشمندی است که باعث ایجاد زمینه همدلی و همکاری متقابل خواهد شد .

وی افزود: برگزاری چنین جلساتی باعث نزدیکی دیدگاه ها و نگرش های طرفین به یکدیگر شده  و فرصت مناسب را برای گروه های مخاطب  تأمین اجتماعی برای طرح مشکلات و درخواست هایشان ایجاد می کند . 

در قسسمتی از از این برنامه شایسته شریعتمداری معاون اداره کل کارفرمایان و سازمانهای تامین اجتماعی با تأکید بر اهمیت  گسترش تعاملات دو سویه با کارفرمایان گفت: سازمان تامین اجتماعی در حال حاضربه 42 میلیون نفر بیمه شده که 52 درصد جامعه شهری را تشکیل می دهند، خدمات 18 گانه ای را در دو حوزه بیمه ای و درمانی ارائه می کند که از جمله شاخص ترین این خدمات پرداخت مستمری و ارائه خدمات درمانی در دو بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم است. این نهاد بزرگ بیمه ای با در اختیار داشتن 353 مرکز درمانی ( بیمارستان، دی کلینیک و درمانگاه)  تلاش می کند خدمات درمانی با کیفیت به  بیمه شدگان و مستمری بگیران خود به صورت رایگان ارائه دهد، از طرفی این سازمان موظف است به 3 میلیون و 500 هزار نفر مستمری بگیر هرماه رقم قابل ملاحظه ای بابت حقوق مستمری پرداخت کند.

معاون اداره کل کارفرمایان و سازمانها یادآور شد : سازمان تأمین اجتماعی با اولویت قراردادن تعامل سازنده و مثبت با شرکا و مخاطبان اجتماعی خود، بر این باور است که با مشارکت کارفرمایان و بیمه شدگان  می توان در تصمیم گیری ها و تصمیم سازیها به موفقیت های بهتری دست یافت .

شریعتمداری خاطر نشان کرد : خوشبختانه با همراهی معاونت فرهنگی و اجتماعی شورای تلخیص وتنقیح مقررات و بخشنامه ها با همکاری موسسه عالی پژوهش تشکیل و آغاز به کار کرده است که تاکنون حدود 11 موضوع اساسی از موارد ایرادی شرکای اجتماعی به ویژه موضوعات مربوط به حوزه کارفرمایی مورد رسیدگی قرار گرفته و نتایج آن در قالب کتابچه هایی منتشر شده است . به طور قطع این فعالیت علاوه بر تسریع و روانسازی امور باعث جلوگیری از اعمال سلایق در اجرای بخشنامه ها نیزخواهد شد،البته بزودی سازمان تامین اجتماعی جهت شفاف سازی قوانین و مقررات این کتابچه ها را در پایگاه اطلاع رسانی تامین جهت بهره برداری عموم مخاطبین خود برگزاری خواهد کرد.

در ادامه این جلسه محمد حسین قشقایی رئیس گروه مطالعات  و برنامه ریزی اداره کل کارفرمایان و سازمانها  با اشاره به توسعه خدمات الکترونیک در سازمان تأمین اجتماعی گفت: ارائه لیست اینترنتی حق بیمه، ابلاغ الکترونیک احکام مطالباتی وبازرسی الکترونیک  از جمله اقدامات مهم سازمان در سالهای اخیر است که باعث تسهیل امور بیمه ای کارفرمایان شده است .

وی افزود : تا چندسال پیش، بازرسی از کارگاهها به صورت سنتی انجام می گرفت لیکن با اجرای بازرسی الکترونیک و هوشمند  از این پس بازرس سازمان در هنگام مراجعه به کارگاه، اطلاعات را ثبت و به صورت آنلاین به سیستم شعبه ارسال می کند و بدین منوال هیچ بازرسی نمی تواند عملکردی فراقانونی داشته باشد . در حوزه ابلاغ الکترونیک و پرونده الکترونیک نیز اقدامات چشمگیری صورت پذیرفته وکارفرمایان از این پس می توانند برگه های اخطاریه، اجرائیه، اعلامیه و صورتحساب های خود را به صورت غیر حضوری و الکترونیکی دریافت کنند.

قشقایی در ادامه ضمن پاسخگویی به برخی از سئوالات قانونی مطرح شده، برگسترش فعالیت های ارتباطی و فرهنگی به ویژه برگزاری کلاس های آموزشی تاکید کرد.

در پایان این نشست مقرر شد کارگروه مشترکی با عضویت اعضای تشکل ها ی کارفرمایی و واحدهای صنفی جهت پیگیری مشکلات بیمه ای کارفرمایان تشکیل شود . همچنین مقرر شد معاونت فرهنگی و اجتماعی با  برگزاری کارگاههای هم اندیشی –آموزشی  آشنایی با قوانین و مقررات تأمین اجتماعی  و توسعه فعالیت های رسانه ای و اطلاع رسانی با استفاده از فضای مجازی و شیکه های اجتماعی  زمینه افزایش سطح  دانش بیمه ای جامعه کارفرمایی کشور را فراهم نماید .

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha