شناسه خبر: 79277
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ دوشنبه ۱۶ ارديبهشت، ساعت 16:00
درسومین کارگاه آموزش قوانین و مقررات تأمین اجتماعی مطرح شد :

اجرای صحیح قوانین توسط شعب اجرایی تامین اجتماعی

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی،در سومین کارگاه آموزشی ویژه قوانین و مقررات تامین اجتماعی در حوزه کارفرمایی که در محل انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز به همت دفتر امورفرهنگی اجتماعی کارفرمایان و با حضور کارشناسان دارات کل درآمد وصول حق بیمه غرب و شرق برگزار شد، ضمن آموزش مواد قانونی مرتبط با پیمانها و.. به سئوالات اعضای انجمن نیز پاسخ داده شد.

در این جلسه که در محل انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز برگزار شد جمشید هدایی دبیرگروه حقوقی انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز در این کارگاه آموزشی که با حضور تمامی اعضای انجمن برگزارشد،گفت: همکاری دوجانبه سازمان تأمین اجتماعی و انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز اگر بتواند منتج به کاهش مشکلات و اصلاح فرایند های امور اجرایی در حوزه مهندسان مشاور شود گام بزرگی خواهد بود.
   وی افزود: در حال حاضر یکی از مشکلات کارفرمایان این است که با چندگانگی در اجرای بخشنامه ها و نبود وحدت رویه در شعب تامین اجتماعی روبرو هستیم ،این در حالی است که گاها در شعبه چک سفید امضا از مدیرعامل شرکت برای تسویه بدهی اش دریافت می کنند و متاسفانه بعد از مراحل پرداخت بدهی، چک را به کارفرما عودت نمی دهند.
دبیر انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر مهندسان مشاوران و بخشی از کارفرمایان با چند مشکل مهم از جمله عدم صدور مفاصاحساب تا زمان سررسید اسناد خزانه اسلامی، اعمال 2 درصد جریمه ماهیانه پیمانکاران و عدم پذیرش لیست ارائه شده  از سوی سازمان تأمین اجتماعی مورد رسیدگی کارشناسی روبرو هستند.
در بخش دیگری از این برنامه شایسته شریعتمداری معاون اداره کل کارفرمایان و سازمانها در این کارگاه آموزشی ضمن تشریح اقدامات فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: سازمان تامین‌اجتماعی با اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی می کوشد علاوه بر افزایش میزان رضایتمندی شرکای اجتماعی، سطح تعامل اثرگذار با جامعه کارفرمایی کشور را نیز بهبود بخشد و به سمت بهره‌گیری از ظرفیت‌های آشکار و نهان تشکل‌های قانونی کارفرمایی گام بردارد.
وی افزود: به طور قطع ارتباط مستمر با مخاطبان به ویژه کارفرمایان به عنوان رکن اصلی سه جانبه گرایی می تواند ضمن شناسایی مشکلات و تبیین راهکار های اجرایی در جهت حل مشکلات ،موجب بهبود فرآیند کاری و افزایش رضایتمندی مخاطبان خواهد شد.
شریعتمداری یادآور شد: این سازمان آمادگی دارد تا یک کارگروه ویژه با حضور اعضای انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز و واگذارکنندگان پروژه ها و کارشناسان بیمه ای در ستاد مرکزی برای حل مشکلات موجود و دستیابی به راهکارهای اجرایی تشکیل شود.
در این کارگاه آموزشی که بیش از سه ساعت بطول انجامید خانم روایی و آقای معماری کارشناسان ادارات کل درآمد وصول حق بیمه تأمین اجتماعی  غرب و شرق تهران ضمن تشریح قوانین و مقررات کارفرمایی به ویژه در بخش ماده 38 ،موضوع پیمانها، نحوه محاسبه ضرایب به کلیه سئوالات قانونی مطرح شده از سوی اعضای انجمن پاسخ دادند.

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha